Селфи беџ

bedz mali

Локација школе

Milosavljević Joksim - Joksa Штампа Ел. пошта
ustanički vojvoda, rođen u preljinskoj Baluzi 1781. godine. Za vojvodu je proglašen kao hrabar ustanik u Karađorđevoj vojsci. U Drugom srpskom ustanku bio je među prvima koji su se stavili pod komandu Miloša Obrenovića i učestovali u bojevima. Godine 1817. knjaz Miloš ga je postavio za starešinu porečke nahije, a 1821. godine za namesnika nahije požarevačke. Kasnije je premešten u Brusnicu, pa u Čačak, odakle je vraćen u požarevac i postavljen za velikog serdara podunavskog. Do smrti je ostao veliki prijatelj kneza Miloša. Umro je u Požarevcu 18. marta 1837. godine.
 

Календар рада

OSNOVNE

Култура Чачак

Банер


Ко је на мрежи?

Имамо 14 гостију на мрежи

Покреће Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.