Селфи беџ

bedz mali

Локација школе

Nikitović Časlav Штампа Ел. пошта
doktor nauka, urednik listova i časopisa i publicista, rođen u Preljini 27. avgusta 1917. godine. Gimnaziju završio u Čačku, a pravni fakultet u Beogradu. Doktorat iz pravnih nauka odbranio je na Sorboni. Kao gimnazijalac uređivao Vesnik omladine (1920-1921), bio je saradnik Politike, saradnik i administrator časopisa Misao iz Beograda, Srpskog književnog glasnika, listova Ekonomski i finansijski život, Južni pregled, Vardar i Jugoslovenski Lojd. Bio je sekretar Zemaljskog saveza zanatlijskih udruženja i direktor njegovog glasila Zanatlija ( do 1932), glavni sekretar Zanatske komore za Vardarsku banovinu (1932-1938), generalni direktor Privilegovanog A.D. za silose (1938-1941), ministar u vladi Cvetković – Maček (1941). Bio je narodni poslanik 1935. godine. Godine 1945. emigrirao je u Francusku, a 1951. je otišao u SAD. U SAD bio je saradnik Glasnika Kulturno – istorijskog društva „Njegoš“. Njegovi radovi nalaze se u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti, Narodnoj biblioteci u beogradu, Gradskoj biblioteci „Vladislav Petković Dis“ u Čačku i Međuopštinskom istorijskom arhivu u Čačku. Autor je više publikacija, a najznačajnije su: Osnovi vojnog krivičnog prava – posebni deo, Komentar Uredbe o vojnoj disciplini i Zanatstvo Južne Srbije. U Francuskoj posle Drugog svetskog rata sa Dragišom Cvetkovićem publikovao je deset brošura Dokumenata o Jugoslaviji. Umro je 14. oktobra 1978. godine u mestu Rozele kod Elizabetvila, Nju Džerzi, SAD
 

Календар рада

OSNOVNE

Култура Чачак

Банер


Ко је на мрежи?

Имамо 15 гостију на мрежи

Покреће Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.