Zanimljiva poseta času engleskog jezika

Штампа
U petak 16. decembra čas engleskog jezika u odeljenju VIII/1 posetili su izvorni govornici tog jezika, gospođa Milka Bisenić i njena cerka Una. Una je rođena u Feniksu u Arizoni i maternji jezik joj je engleski. Učenicima su približile američku kulturu i običaje, a bilio je reči i o obrazovnom sistemu. Poredile su sličnosti i razlike u našim i američkim školama i načinu života mladih.
Zainteresovani učenici su insistirali na produžetku druženja sa našim gošćama, tako da su se one družile sa njima 2 časa. Takodje su deca dobila neobične i lepe čokoladne kolačiće i sendviče koji se služe u školama u Americi. Na obostrano zadovoljstvo je dogovoreno da se druženje naših osmaka i Amerikanki nastavi bar putem društvenih mreža, što će učenike ohrabriti da češće koriste engleski jezik kao sredstvo komunikacije.
 
Tekst: prof. engleskog jezika Milica Tomić
 

Бројач посета

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДанас26
mod_vvisit_counterЈуче159
mod_vvisit_counterОве седмице1033
mod_vvisit_counterОвог месеца3205

Online (20 minutes ago): 7
Ваша IP: 3.80.60.248
Danas je: феб 24, 2019
Joomla Templates & Milorad Slavkovic